FM0204JT-52-910K
Mfr.Part #
FM0204JT-52-910K
Description
RES 910K OHM 5% 0.4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
910kOhm
Datasheets
FM0204JT-52-910K
YAGEO FM0204JT-52-910K
910kOhm, 0.4W, Metal Film,