FM0204JT-52-510R
Mfr.Part #
FM0204JT-52-510R
Description
RES 510 OHM 5% 0.4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Resistance :
510Ohms
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Datasheets
FM0204JT-52-510R
YAGEO FM0204JT-52-510R
510Ohms, 0.4W, Metal Film,