FM0204JT-52-27R
Mfr.Part #
FM0204JT-52-27R
Description
RES 27 OHM 5% 0.4W AXIAL
Power (Watts) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
27Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
FM0204JT-52-27R
YAGEO FM0204JT-52-27R
27Ohm, 0.4W, Metal Film,