FKP4O102204B00KSSD
Mfr.Part #
FKP4O102204B00KSSD
Description
FKP 4 220 pF 1000 VDC 5x11x18 PC
Stock
40
In Stock :
40
FILM CAPACITOR
HTS Code :
Max Operating Temperature :
100°C
Height :
11mm
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
220pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
1kV
Dielectric Material :
Polypropylene
Wire
Lead Pitch :
15mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Length :
18mm