FKP4J001004B00JSSD
Mfr.Part #
FKP4J001004B00JSSD
Description
CAP FILM 100PF 5% 630VDC RAD
Voltage - Rated AC :
350V
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Lead Pitch :
15mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
800 µm
Size / Dimension :
0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
PC Pins
Depth :
5mm
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Length :
18mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%