FKN1WSJT-52-9R1
Mfr.Part #
FKN1WSJT-52-9R1
Description
RES 9.1 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
9.1Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Datasheets
FKN1WSJT-52-9R1
YAGEO FKN1WSJT-52-9R1
9.1Ohm, 1W, Wirewound,