FKN100FR-73-1R6
Mfr.Part #
FKN100FR-73-1R6
Description
RES 1.6 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
1.6Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
1W
Datasheets
FKN100FR-73-1R6
YAGEO FKN100FR-73-1R6
1.6Ohm, 1W, Wirewound,