FKN1WSJT-52-30R
Mfr.Part #
FKN1WSJT-52-30R
Description
RES 30 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
30Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
FKN1WSJT-52-30R
YAGEO FKN1WSJT-52-30R
30Ohm, 1W, Wirewound,