FKN1WSJT-52-1R8
Mfr.Part #
FKN1WSJT-52-1R8
Description
RES 1.8 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
1.8Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
FKN1WSJT-52-1R8
YAGEO FKN1WSJT-52-1R8
1.8Ohm, 1W, Wirewound,