FKN1WSJT-52-11R
Mfr.Part #
FKN1WSJT-52-11R
Description
RES 11 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
11Ohms
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN1WSJT-52-11R
YAGEO FKN1WSJT-52-11R
11Ohms, 1W, Wirewound,