FKN1WSJR-52-4R3
Mfr.Part #
FKN1WSJR-52-4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
4.3Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Datasheets
FKN1WSJR-52-4R3
YAGEO FKN1WSJR-52-4R3
4.3Ohm, 1W, Wirewound,