FKN1WSJR-52-2R2
Mfr.Part #
FKN1WSJR-52-2R2
Description
RES 2.2 OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
2.2Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN1WSJR-52-2R2
YAGEO FKN1WSJR-52-2R2
2.2Ohm, 1W, Wirewound,