FKN1WSJR-52-20R
Mfr.Part #
FKN1WSJR-52-20R
Description
RES 20 OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
20Ohm
Datasheets
FKN1WSJR-52-20R
YAGEO FKN1WSJR-52-20R
20Ohm, 1W, Wirewound,