FKN1WSJR-52-18R
Mfr.Part #
FKN1WSJR-52-18R
Description
RES 18 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
18ohm
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
FKN1WSJR-52-18R
YAGEO FKN1WSJR-52-18R
18Ohm, 1W, Wirewound,