FKN1WSJR-52-11R
Mfr.Part #
FKN1WSJR-52-11R
Description
RES 11 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
11Ohm
Datasheets
FKN1WSJR-52-11R
YAGEO FKN1WSJR-52-11R
11Ohm, 1W, Wirewound,