FKN1WSJB-52-3R6
Mfr.Part #
FKN1WSJB-52-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Bulk
Resistance :
3.6Ohms
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN1WSJB-52-3R6
YAGEO FKN1WSJB-52-3R6
3.6Ohms, 1W, Wirewound,