FKN1WSJB-52-12R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FKN1WSJB-52-12R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
Series :
FKN
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Resistance :
12Ohm
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
FKN1WSJB-52-12R
YAGEO FKN1WSJB-52-12R
12Ohm, 1W, Wirewound,