FKN100JR-73-3R9
Mfr.Part #
FKN100JR-73-3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 1W AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Construction :
Cylindrical
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
3.9Ohm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Tolerance :
±5%
2
Published :
Package / Case :
Axial
Max Power Dissipation :
1W
Lead Diameter :
0.8 mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
300V
Composition :
Wirewound
Packing Method :
TR
Lead Length :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN100JR-73-3R9
YAGEO FKN100JR-73-3R9
FIXED RESISTOR, 3.9Ohm, Wirewound,