FKN100JR-73-13R
Mfr.Part #
FKN100JR-73-13R
Description
RES 13 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
13Ohm
Datasheets
FKN100JR-73-13R
YAGEO FKN100JR-73-13R
13Ohm, 1W, Wirewound,