ERZ-V10D102
Mfr.Part #
ERZ-V10D102
Package / Case
Disc 12.50mm
Description
VARISTOR 1KV 3.5KA DISC 10MM
Product Category :
Terminal Shape :
Wire
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Varistor Voltage :
1kV
Power Rating :
400mW
Mount :
Radial, Through Hole
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Min) :
900V
Depth :
9.1mm
Resistor Type :
VARISTOR
Package / Case :
Disc 12.50mm
Diameter :
10mm
Number of Terminations :
2
Lead Pitch :
7.5mm
Material :
Zinc
Number of Circuits :
1
Capacitance @ Frequency :
110pF @ 1kHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
110pF
Length :
15.5mm
REACH SVHC :
No SVHC
Energy :
140J
Lead/Base Style :
Radial
HTS Code :
Voltage - Rated AC :
625V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
825V
Varistor Voltage (Max) :
1.1kV
Pbfree Code :
yes
Clamping Voltage :
1.65kV
Max Surge Current :
3.5kA
Max Voltage Rating (AC) :
625V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Clamping Current :
25A
Published :
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Maximum AC Volts :
625V
ECCN Code :
EAR99
Max Voltage Rating (DC) :
825V
Radiation Hardening :
No
Width :
7.5mm
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
ERZ-V10D102
Introducing Panasonic ERZ-V10D102 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 12.50mm, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ERZ-V10D102 pinout, ERZ-V10D102 datasheet PDF, ERZ-V10D102 amp .Beyond Panasonic ERZ-V10D102 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.