ERZ-C20EK431Y
Mfr.Part #
ERZ-C20EK431Y
Package / Case
Module
Description
VARISTOR 430V 8KA MODULE
Stock
2
In Stock :
2
Product Category :
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2017
Varistor Voltage (Min) :
387V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Max) :
473V
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Series :
ZNR®
Maximum DC Volts :
350V
Number of Circuits :
1
Current - Surge :
8kA
Maximum AC Volts :
275V
Package / Case :
Module
Capacitance @ Frequency :
1000pF @ 1kHz