ERZ-C20EK361Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERZ-C20EK361Y
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 360V 8KA MODULE
Stock
7
In Stock :
7
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Package / Case :
Module
Current - Surge :
8kA
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
ZNR®
Energy :
120J
Maximum DC Volts :
300V
Varistor Voltage (Max) :
396V
Maximum AC Volts :
230V
Varistor Voltage (Min) :
324V
Number of Circuits :
1
Capacitance @ Frequency :
1300pF @ 1kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2017
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Factory Lead Time :
17 Weeks
Varistor Voltage (Typ) :
360V