ERZ-C20EK471Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERZ-C20EK471Y
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 470V 8KA MODULE
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Package / Case :
Module
Varistor Voltage (Typ) :
470V
Packaging :
Bulk
Current - Surge :
8kA
Maximum AC Volts :
300V
Number of Circuits :
1
Energy :
150J
Capacitance @ Frequency :
950pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
423V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Series :
ZNR®
Published :
2017
Maximum DC Volts :
385V
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Chassis Mount
Varistor Voltage (Max) :
517V