ERZ-V09V470CS
Mfr.Part #
ERZ-V09V470CS
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 47V 1KA DISC 10MM
Varistor Voltage (Typ) :
47 V
Package / Case :
Disc 10mm
Diameter :
9 mm
Maximum AC Volts :
30 V
Varistor Voltage :
47 V
Varistor Voltage (Max) :
52 V
Circuit RMS Voltage-Max :
30 V
Energy :
6.8J
Maximum DC Volts :
38 V
Current - Surge :
1 kA
Lead Spacing :
5 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Capacitance @ Frequency :
4600 pF @ 1 kHz
Clamping Voltage :
93 V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Features :
Peak Surge Current :
1 kA
Circuit DC Voltage-Max :
38 V
Capacitance :
4600 pF
Rated Power Dissipation (P) :
0.05 W
Energy Absorbing Capacity-Max :
6.8 J
Varistor Voltage (Min) :
42 V
Datasheets
ERZ-V09V470CS
Introducing Panasonic ERZ-V09V470CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA), ERZ-V09V470CS pinout, ERZ-V09V470CS datasheet PDF, ERZ-V09V470CS amp .Beyond Panasonic ERZ-V09V470CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.