ERZ-E10A511CS
Mfr.Part #
ERZ-E10A511CS
Package / Case
Disc 11.5mm
Description
VARISTOR 510V 4.5KA DISC 11.5MM
Product Category :
Max Voltage Rating (DC) :
410V
Current - Surge :
4.5kA
Max Voltage Rating (AC) :
320V
Varistor Voltage :
510V
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Max Surge Current :
4.5kA
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Varistor Voltage (Max) :
561V
Maximum AC Volts :
320V
Energy :
117J
Number of Circuits :
1
Factory Lead Time :
15 Weeks
Maximum DC Volts :
410V
Mount :
Through Hole
Capacitance @ Frequency :
300pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
459V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Disc 11.5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
ERZ-E10A511CS
Introducing Panasonic ERZ-E10A511CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 11.5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ERZ-E10A511CS pinout, ERZ-E10A511CS datasheet PDF, ERZ-E10A511CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E10A511CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.