ERZ-E10A511
Mfr.Part #
ERZ-E10A511
Package / Case
Disc 11.5mm
Description
VARISTOR 510V 4.5KA DISC 11.5MM
1 (Unlimited)
Published :
Thickness :
7mm
Clamping Voltage :
845V
Max Surge Current :
4.5kA
Package / Case :
Disc 11.5mm
Varistor Voltage (Max) :
561V
Max Voltage Rating (AC) :
320V
Lead Pitch :
7.5mm
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance @ Frequency :
300pF @ 1kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
385V
Lead Free :
Lead Free
Max Supply Voltage :
320V
Clamping Current :
10A
Voltage - Rated DC :
505V
Varistor Voltage (Min) :
459V
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
15 Weeks
Energy :
117J
Max Voltage Rating (DC) :
410V
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
ZNR®
Varistor Voltage :
510V
Capacitance :
300pF
Voltage Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Current - Surge :
4.5kA
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Maximum AC Volts :
320V
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Maximum DC Volts :
410V
Diameter :
11.5mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
ERZ-E10A511
Introducing Panasonic ERZ-E10A511 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 11.5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ERZ-E10A511 pinout, ERZ-E10A511 datasheet PDF, ERZ-E10A511 amp .Beyond Panasonic ERZ-E10A511 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.