ERZ-E10A331
Mfr.Part #
ERZ-E10A331
Package / Case
Disc 11.5mm
Description
VARISTOR 330V 4.5KA DISC 11.5MM
Product Category :
Clamping Voltage :
545V
Voltage - Rated DC :
320V
Max Supply Voltage :
210V
Energy :
72J
Capacitance :
470pF
Maximum AC Volts :
210V
Package / Case :
Disc 11.5mm
Voltage Tolerance :
10%
REACH SVHC :
No SVHC
Published :
Max Voltage Rating (AC) :
210V
Min Operating Temperature :
-40°C
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Surge Current :
4.5kA
Max Voltage Rating (DC) :
270V
Varistor Voltage :
330V
Varistor Voltage (Min) :
297V
Varistor Voltage (Typ) :
330V
Power Rating :
500mW
Mount :
Surface Mount
Varistor Voltage (Max) :
363V
Max Operating Temperature :
85°C
Maximum DC Volts :
270V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Pitch :
7.5mm
Diameter :
11.5mm
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Free :
Lead Free
Thickness :
6mm
Current - Surge :
4.5kA
Capacitance @ Frequency :
470pF @ 1kHz
Packaging :
Bulk
Clamping Current :
10A
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Series :
ZNR®
Datasheets
ERZ-E10A331
Introducing Panasonic ERZ-E10A331 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 11.5mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ERZ-E10A331 pinout, ERZ-E10A331 datasheet PDF, ERZ-E10A331 amp .Beyond Panasonic ERZ-E10A331 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.