ERZ-E08F681
Mfr.Part #
ERZ-E08F681
Package / Case
Disc 11.5mm
Description
VARISTOR 680V 3.5KA DISC 11.5MM
Varistor Voltage (Max) :
748V
Package / Case :
Disc 11.5mm
Width :
9mm
Voltage - Rated DC :
560V
Lead Pitch :
7.5mm
Capacitance @ Frequency :
130pF @ 1kHz
Diameter :
11.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Voltage Rating (DC) :
560V
Clamping Current :
25A
Voltage - Rated AC :
420V
Energy :
92J
Varistor Voltage :
612V
Varistor Voltage (Typ) :
680V
Clamping Voltage :
1.12kV
Varistor Voltage (Min) :
612V
Max Voltage Rating (AC) :
420V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Capacitance :
130pF
Datasheets
ERZ-E08F681
Introducing Panasonic ERZ-E08F681 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 11.5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ERZ-E08F681 pinout, ERZ-E08F681 datasheet PDF, ERZ-E08F681 amp .Beyond Panasonic ERZ-E08F681 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.