ERZ-E08F271
Mfr.Part #
ERZ-E08F271
Package / Case
Disc 10.5mm
Description
VARISTOR 270V 3.5KA DISC 10.5MM
Varistor Voltage (Max) :
303V
Capacitance :
330pF
Lead Pitch :
7.5mm
Max Voltage Rating (AC) :
175V
Varistor Voltage (Typ) :
270V
Energy :
49J
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Package / Case :
Disc 10.5mm
Voltage - Rated AC :
175V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance @ Frequency :
330pF @ 1kHz
Clamping Current :
25A
Width :
5.5mm
Varistor Voltage :
247V
Clamping Voltage :
455V
Voltage - Rated DC :
225V
Varistor Voltage (Min) :
247V
Max Voltage Rating (DC) :
225V
Diameter :
10.5mm
Datasheets
ERZ-E08F271
Introducing Panasonic ERZ-E08F271 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10.5mm, Mounting Type:Through Hole, ERZ-E08F271 pinout, ERZ-E08F271 datasheet PDF, ERZ-E08F271 amp .Beyond Panasonic ERZ-E08F271 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.