ERZ-E08B431CS
Mfr.Part #
ERZ-E08B431CS
Package / Case
Disc 10.5mm
Description
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10.5MM
Capacitance :
230pF
Energy :
80J
Diameter :
10.5mm
Max Voltage Rating (AC) :
275V
Varistor Voltage :
430V
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Disc 10.5mm
Voltage :
350V
Varistor Voltage (Max) :
473V
Voltage - Rated AC :
275V
Clamping Voltage :
710V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
387V
Width :
6.5mm
Voltage - Rated DC :
350V
Lead Pitch :
7.5mm
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Clamping Current :
25A
Capacitance @ Frequency :
230pF @ 1kHz
Max Voltage Rating (DC) :
350V
Datasheets
ERZ-E08B431CS
Introducing Panasonic ERZ-E08B431CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10.5mm, Voltage:350V, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ERZ-E08B431CS pinout, ERZ-E08B431CS datasheet PDF, ERZ-E08B431CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E08B431CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.