ERZ-E08A331CS
Mfr.Part #
ERZ-E08A331CS
Package / Case
Disc 10.5mm
Description
VARISTOR 330V 3.5KA DISC 10.5MM
Diameter :
10.5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Rated AC :
210V
Clamping Voltage :
545V
Varistor Voltage :
297V
Package / Case :
Disc 10.5mm
Voltage - Rated DC :
270V
Capacitance :
300pF
Clamping Current :
25A
Width :
5.9mm
Lead Pitch :
7.5mm
Max Voltage Rating (AC) :
210V
Varistor Voltage (Min) :
297V
Varistor Voltage (Typ) :
330V
Energy :
58J
Packaging :
Bulk
Max Voltage Rating (DC) :
270V
Capacitance @ Frequency :
300pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
363V
Datasheets
ERZ-E08A331CS
Introducing Panasonic ERZ-E08A331CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10.5mm, ERZ-E08A331CS pinout, ERZ-E08A331CS datasheet PDF, ERZ-E08A331CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E08A331CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.