ERZ-E08A331
Mfr.Part #
ERZ-E08A331
Package / Case
Disc 10.5mm
Description
VARISTOR 330V 3.5KA DISC 10.5MM
Stock
86
In Stock :
86
Clamping Voltage :
545V
Width :
5.9mm
Voltage :
270V
Diameter :
10.5mm
Varistor Voltage (Min) :
297V
Voltage Tolerance :
10%
Thickness :
5.9mm
Voltage - Rated DC :
270V
Current - Surge :
3.5kA
Lead Pitch :
7.5mm
Max Voltage Rating (DC) :
270V
Lead Free :
Lead Free
Clamping Current :
25A
Energy :
58J
Max Supply Voltage :
210V
Lead/Base Style :
Radial
Packaging :
Bulk
Capacitance :
300pF
Max Voltage Rating (AC) :
210V
Package / Case :
Disc 10.5mm
Max Surge Current :
3.5kA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage :
330V
Capacitance @ Frequency :
300pF @ 1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2013
Voltage - Rated AC :
210V
REACH SVHC :
Unknown
Varistor Voltage (Typ) :
330V
Varistor Voltage (Max) :
363V
Datasheets
ERZ-E08A331
Introducing Panasonic ERZ-E08A331 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:270V, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10.5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ERZ-E08A331 pinout, ERZ-E08A331 datasheet PDF, ERZ-E08A331 amp .Beyond Panasonic ERZ-E08A331 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.