ERZ-E08A271
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERZ-E08A271
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Disc 10.5mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 270V 3.5KA DISC 10.5MM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Mount :
Radial, Through Hole
Number of Circuits :
1
Resistor Type :
VARISTOR
Energy :
49J
Thickness :
5.5mm
Clamping Current :
25A
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Bulk
Voltage Tolerance :
10%
Varistor Voltage (Typ) :
270V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage :
225V
Max Supply Voltage :
175V
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
225V
Varistor Voltage (Max) :
303V
Varistor Voltage (Min) :
247V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Voltage Rating (DC) :
225V
Width :
5.5mm
Current - Surge :
3.5kA
Voltage - Rated AC :
175V
Max Surge Current :
3.5kA
Lead Pitch :
7.5mm
Varistor Voltage :
270V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Capacitance @ Frequency :
330pF @ 1kHz
Radiation Hardening :
No
Clamping Voltage :
455V
Capacitance :
330pF
Max Voltage Rating (AC) :
175V
Lead/Base Style :
Radial
Series :
ZNR®
Diameter :
10.5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Disc 10.5mm
Datasheets
ERZ-E08A271
Introducing Panasonic ERZ-E08A271 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:225V, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10.5mm, ERZ-E08A271 pinout, ERZ-E08A271 datasheet PDF, ERZ-E08A271 amp .Beyond Panasonic ERZ-E08A271 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.