ERZ-E07E221
Mfr.Part #
ERZ-E07E221
Package / Case
Disc 9mm
Description
VARISTOR 220V 2.5KA DISC 9MM
Lead Pitch :
7.5mm
Varistor Voltage :
220V
Voltage - Rated AC :
140V
Energy :
30J
Capacitance :
410pF
Capacitance @ Frequency :
350pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
220V
Width :
5.4mm
Max Voltage Rating (DC) :
180V
Package / Case :
Disc 9mm
Voltage - Rated DC :
180V
Diameter :
9mm
Clamping Current :
25A
Varistor Voltage (Max) :
242V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Min) :
198V
Max Surge Current :
2.5kA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage :
180V
Clamping Voltage :
360V
Max Voltage Rating (AC) :
140V
Datasheets
ERZ-E07E221
Introducing Panasonic ERZ-E07E221 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 9mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Voltage:180V, ERZ-E07E221 pinout, ERZ-E07E221 datasheet PDF, ERZ-E07E221 amp .Beyond Panasonic ERZ-E07E221 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.