ERZ-E07B621CS
Mfr.Part #
ERZ-E07B621CS
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 620V 2.5KA DISC 10MM
Voltage - Rated AC :
385V
Capacitance @ Frequency :
135pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
682V
Clamping Current :
25A
Lead Pitch :
7.5mm
Energy :
80J
Clamping Voltage :
1.025kV
Varistor Voltage (Typ) :
620V
Capacitance :
190pF
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
558V
Varistor Voltage :
558V
Voltage - Rated DC :
505V
Diameter :
10mm
Max Voltage Rating (AC) :
385V
Max Voltage Rating (DC) :
505V
Max Surge Current :
2.5kA
Width :
7.8mm
Package / Case :
Disc 10mm
Datasheets
ERZ-E07B621CS
Introducing Panasonic ERZ-E07B621CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, ERZ-E07B621CS pinout, ERZ-E07B621CS datasheet PDF, ERZ-E07B621CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E07B621CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.