ERZ-E07B511CS
Mfr.Part #
ERZ-E07B511CS
Package / Case
Disc 9mm
Description
VARISTOR 510V 2.5KA DISC 9MM
Clamping Voltage :
845V
Max Voltage Rating (AC) :
320V
Lead Pitch :
7.5mm
Varistor Voltage :
510V
Varistor Voltage (Min) :
459V
Voltage - Rated AC :
320V
Energy :
70J
Width :
7mm
Diameter :
9mm
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Max Voltage Rating (DC) :
410V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Max Surge Current :
2.5kA
Capacitance @ Frequency :
140pF @ 1kHz
Capacitance :
210pF
Voltage :
410V
Package / Case :
Disc 9mm
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Max) :
561V
Clamping Current :
25A
Voltage - Rated DC :
410V
Datasheets
ERZ-E07B511CS
Introducing Panasonic ERZ-E07B511CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Voltage:410V, Package / Case:Disc 9mm, Mounting Type:Through Hole, ERZ-E07B511CS pinout, ERZ-E07B511CS datasheet PDF, ERZ-E07B511CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E07B511CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.