ERZ-E07B471CS
Mfr.Part #
ERZ-E07B471CS
Package / Case
Disc 9mm
Description
VARISTOR 470V 2.5KA DISC 9MM
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage :
470V
Diameter :
9mm
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Energy :
65J
Varistor Voltage (Min) :
423V
Package / Case :
Disc 9mm
Voltage - Rated DC :
385V
Clamping Voltage :
775V
Radiation Hardening :
No
Voltage :
385V
Clamping Current :
25A
Max Surge Current :
2.5kA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Max) :
517V
Varistor Voltage (Typ) :
470V
Capacitance @ Frequency :
170pF @ 1kHz
Voltage - Rated AC :
300V
Width :
6.8mm
Lead Pitch :
7.5mm
Max Voltage Rating (DC) :
385V
Capacitance :
230pF
Datasheets
ERZ-E07B471CS
Introducing Panasonic ERZ-E07B471CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 9mm, Voltage:385V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ERZ-E07B471CS pinout, ERZ-E07B471CS datasheet PDF, ERZ-E07B471CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E07B471CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.