ERZ-E07A271CS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERZ-E07A271CS
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Disc 9mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 270V 2.5KA DISC 9MM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Pitch :
7.5mm
Series :
ZNR®
Clamping Current :
25A
Varistor Voltage (Min) :
247V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Max Surge Current :
2.5kA
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Typ) :
270V
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Max) :
303V
Capacitance @ Frequency :
310pF @ 1kHz
Packaging :
Bulk
Mount :
Radial, Through Hole
Width :
5.7mm
Varistor Voltage :
247V
Voltage - Rated DC :
225V
Resistor Type :
VARISTOR
Energy :
39J
Diameter :
9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Voltage Rating (DC) :
225V
Package / Case :
Disc 9mm
Voltage - Rated AC :
175V
Clamping Voltage :
455V
Max Voltage Rating (AC) :
175V
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
350pF
Datasheets
ERZ-E07A271CS
Introducing Panasonic ERZ-E07A271CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 9mm, ERZ-E07A271CS pinout, ERZ-E07A271CS datasheet PDF, ERZ-E07A271CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E07A271CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.