ERZ-E05F391
Mfr.Part #
ERZ-E05F391
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 390V 1.2KA DISC 7MM
Capacitance :
130pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage :
320V
Capacitance @ Frequency :
130pF @ 1kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Rated AC :
250V
Clamping Current :
10A
Max Surge Current :
1.2kA
Width :
5.4mm
Varistor Voltage (Typ) :
390V
Varistor Voltage :
390V
Energy :
26J
Varistor Voltage (Min) :
351V
Diameter :
7mm
Clamping Voltage :
650V
Max Voltage Rating (AC) :
250V
Max Voltage Rating (DC) :
320V
Lead Pitch :
5mm
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
429V
Voltage - Rated DC :
320V
Datasheets
ERZ-E05F391
Introducing Panasonic ERZ-E05F391 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:320V, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, ERZ-E05F391 pinout, ERZ-E05F391 datasheet PDF, ERZ-E05F391 amp .Beyond Panasonic ERZ-E05F391 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.