ERZ-E05E361
Mfr.Part #
ERZ-E05E361
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 360V 1.2KA DISC 7MM
Lead Pitch :
5mm
Varistor Voltage (Max) :
396V
Varistor Voltage (Typ) :
360V
Voltage - Rated AC :
230V
Clamping Current :
10A
Capacitance :
130pF
Max Surge Current :
1.2kA
Voltage - Rated DC :
300V
Energy :
23J
Diameter :
7mm
Clamping Voltage :
595V
Capacitance @ Frequency :
130pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
324V
Width :
5.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Max Voltage Rating (AC) :
230V
Varistor Voltage :
360V
1
Voltage :
300V
Package / Case :
Disc 7mm
Max Voltage Rating (DC) :
300V
Datasheets
ERZ-E05E361
Introducing Panasonic ERZ-E05E361 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Voltage:300V, Package / Case:Disc 7mm, ERZ-E05E361 pinout, ERZ-E05E361 datasheet PDF, ERZ-E05E361 amp .Beyond Panasonic ERZ-E05E361 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.