ERZ-E05B241CS
Mfr.Part #
ERZ-E05B241CS
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 240V 1.2KA DISC 7MM
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Max Voltage Rating (DC) :
200V
Max Voltage Rating (AC) :
150V
Voltage - Rated AC :
150V
Capacitance :
170pF
Package / Case :
Disc 7mm
Width :
4.6mm
Max Surge Current :
1.2kA
Clamping Voltage :
395V
Clamping Current :
10A
Varistor Voltage :
240V
Capacitance @ Frequency :
170pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
240V
Varistor Voltage (Max) :
264V
Number of Circuits :
1
Voltage :
180V
Energy :
15J
Voltage - Rated DC :
180V
Diameter :
7mm
Varistor Voltage (Min) :
216V
Lead Pitch :
5mm
Datasheets
ERZ-E05B241CS
Introducing Panasonic ERZ-E05B241CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 7mm, Voltage:180V, Mounting Type:Through Hole, ERZ-E05B241CS pinout, ERZ-E05B241CS datasheet PDF, ERZ-E05B241CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E05B241CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.