ERZ-E05B201CS
Mfr.Part #
ERZ-E05B201CS
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 200V 1.2KA DISC 7MM
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
5mm
Max Surge Current :
1.2kA
Capacitance @ Frequency :
200pF @ 1kHz
Voltage - Rated AC :
130V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Clamping Current :
10A
Width :
4.4mm
Voltage :
170V
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ) :
200V
Energy :
13J
Capacitance :
200pF
Varistor Voltage :
200V
Max Voltage Rating (DC) :
170V
Clamping Voltage :
340V
Voltage - Rated DC :
170V
Diameter :
7mm
Max Voltage Rating (AC) :
130V
Varistor Voltage (Max) :
225V
Varistor Voltage (Min) :
185V
Datasheets
ERZ-E05B201CS
Introducing Panasonic ERZ-E05B201CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Voltage:170V, Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, ERZ-E05B201CS pinout, ERZ-E05B201CS datasheet PDF, ERZ-E05B201CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E05B201CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.