ERZ-E05A471CS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERZ-E05A471CS
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Disc 7mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistor Type :
VARISTOR
Varistor Voltage (Max) :
517V
Clamping Current :
10A
Diameter :
7mm
Voltage - Rated DC :
385V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Typ) :
470V
Number of Circuits :
1
Width :
5.8mm
Lead Pitch :
5mm
Energy :
32J
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Disc 7mm
Radiation Hardening :
No
Max Voltage Rating (DC) :
385V
Capacitance :
100pF
Clamping Voltage :
775V
Mounting Type :
Through Hole
Max Surge Current :
1.2kA
Voltage - Rated AC :
300V
Series :
ZNR®
Varistor Voltage :
423V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Mount :
Radial, Through Hole
Varistor Voltage (Min) :
423V
Capacitance @ Frequency :
100pF @ 1kHz
Datasheets
ERZ-E05A471CS
Introducing Panasonic ERZ-E05A471CS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ERZ-E05A471CS pinout, ERZ-E05A471CS datasheet PDF, ERZ-E05A471CS amp .Beyond Panasonic ERZ-E05A471CS ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.