ERZ-CF2MK560
Mfr.Part #
ERZ-CF2MK560
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Description
VARISTOR 56V 50A 2SMD JLEAD
Stock
192
In Stock :
192
Product Category :
Number of Terminations :
2
Diameter :
6mm
Material :
Zinc
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Energy :
1.0J
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Maximum AC Volts :
35V
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Published :
2002
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Surge Current :
50A
Varistor Voltage (Max) :
62V
Packing Method :
TR, EMBOSSED
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Unknown
Power Rating :
10mW
Packaging :
Cut Tape (CT)
Number of Circuits :
1
Mount :
Surface Mount
Max Voltage Rating (DC) :
45V
Resistor Type :
VARISTOR
Max Voltage Rating (AC) :
35V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min) :
50V
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage :
56V