ERZ-C20EK911Y
Mfr.Part #
ERZ-C20EK911Y
Package / Case
Module
Description
VARISTOR 910V 8KA MODULE
Stock
3
In Stock :
3
Product Category :
Packaging :
Bulk
Maximum DC Volts :
745V
Varistor Voltage (Min) :
819V
Maximum AC Volts :
550V
Package / Case :
Module
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Typ) :
910V
Current - Surge :
8kA
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mounting Type :
Chassis Mount
Varistor Voltage (Max) :
1.001kV
Energy :
240J
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Published :
2017
Capacitance @ Frequency :
700pF @ 1kHz