ERZ-C20EK821Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERZ-C20EK821Y
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 820V 8KA MODULE
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Typ) :
820V
Maximum DC Volts :
670V
Series :
ZNR®
Number of Circuits :
1
Maximum AC Volts :
510V
Energy :
215J
Mounting Type :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
17 Weeks
Capacitance @ Frequency :
700pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
902V
Varistor Voltage (Min) :
738V