ERQ-2CKP1R2S
Mfr.Part #
ERQ-2CKP1R2S
Package / Case
1760-BBGA, FCBGA
Through Hole Resistors
Number of Logic Elements/Cells :
Size / Dimension :
0.709 L x 0.252 W (18.00mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Tolerance :
±10%
Number of LABs/CLBs :
Composition :
Metal Oxide Film
Base Part Number :
5SGXMB9
Number of I/O :
600
Failure Rate :
Series :
Stratix® V GX
Product Status :
Obsolete
Height - Seated (Max) :
0.291 (7.40mm)
Features :
Flame Proof, Safety
Power (Watts) :
2W
Voltage - Supply :
0.87 V ~ 0.93 V
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
1760-HBGA (45x45)
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TJ)
Resistance :
1.2 Ohms
Package / Case :
1760-BBGA, FCBGA
Total RAM Bits :
Datasheets
ERQ-2CKP1R2S
1.2 Ohms, 2W, Metal Oxide Film,