ERQ-14AJ220E
Mfr.Part #
ERQ-14AJ220E
Package / Case
Axial
Through Hole Resistors
Failure Rate :
IP Rating :
IP65
Size / Dimension :
0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Operating Temperature :
-30°C ~ 130°C
Tolerance :
±5%
Lens Color :
Blue
Lamp Type :
LED
Supplier Device Package :
Axial
IDEC
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Package / Case :
Height - Seated (Max) :
Resistance :
22 Ohms
Terminal Type :
DIN, Screw
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Series :
CC
Composition :
Metal Film
Datasheets
ERQ-14AJ220E
22 Ohms, 0.25W, 1/4W, Metal Film,