ERQ-2ABJP271S
Mfr.Part #
ERQ-2ABJP271S
Package / Case
Axial
Resistance :
270 Ohms
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Axial
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Series :
CC
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)