ERQ-14AJ100V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERQ-14AJ100V
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RESISTOR FUSING LEADED
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-30°C ~ 130°C
Tolerance :
±5%
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Product Status :
Obsolete
Series :
CC
Package :
Bulk
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Height - Seated (Max) :
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Resistance :
10 Ohms